BIO André klaret 2023
Víno jemných narůžovělých odstínů s vůní sušeného ovoce a bělomasé broskve, doplněnou o lehce kořenitý nádech.
Chuť je plná a svěží, ve které se objevují tóny angreštu a broskví. Celek působí šťavnatě, lehce a velmi dobře pitelně.
Klaret je víno z modrých hroznů lisovaných jako bílé víno. Hrozny se lisují ihned po sklizni bez dlouhého kontaktu se slupkami. Díky tomu má víno světlou barvu s jemnými růžovými odlesky, svěžest a lehkou ovocnost.
Vhodné k lehkým jídlům, salátům, rybám, drůbeži nebo jako osvěžující aperitiv.
| Alergeny | oxid siřičitý |
|---|---|
| Alkohol | 11,5 % |
| Bezcukerný extrakt | 18,2 g/l |
| Cukernatost | polosuché |
| Číslo šarže | 06/23 |
| Ev. č. jakosti | 90O1-24/42 |
| Kategorie vín | pozdní sběr |
| Kyseliny | 6,4 g/l |
| Obec | Bořetice |
| Obsah lahve | 0,75 l |
| Ročník | 2023 |
| Trať | Kraví Hora |
| Vinařská oblast | Morava |
| Vinařská podoblast | Velkopavlovická |
| Zbytkový cukr | 14,6 g/l |










