BIO Chardonnay, Rulandské bílé 2020
Víno s odstínem bílého zlata a intenzivní, plnou vůní, ve které dominují tóny pečené hrušky, kdoulí a manga, doplněné o nádech sušeného ananasu a akátového medu.
Chuť je čistá, plná a dlouho doznívající, jemně kořenitá, s elegantní kyselinou, která udržuje víno ve vyváženosti. Na patře působí lahodně krémově a hebce, s příjemnou hloubkou.
Ideální k pečenému kuřeti, vepřovému masu, krémovým omáčkám, těstovinám nebo vyzrálejším sýrům.
| Alergeny | oxid siřičitý |
|---|---|
| Alkohol | 13,5 % |
| Bezcukerný extrakt | 22,1 g/l |
| Cukernatost | suché |
| Číslo šarže | 09/20 |
| Ev. č. jakosti | 77J1-21/29 |
| Kategorie vín | pozdní sběr |
| Kyseliny | 5,1 g/l |
| Obec | Bořetice |
| Obsah lahve | 0,75 l |
| Ročník | 2020 |
| Vinařská oblast | Morava |
| Vinařská podoblast | Velkopavlovická |
| Zbytkový cukr | 0,3 g/l |










