BIO Chardonnay, Rulandské bílé 2022
Víno žlutozlaté barvy s opojnou, krémovou vůní, ve které se prolínají citrusy s jemnými tóny vanilky.
Chuť je plná, vyvážená a jemně kořenitá, s nádechem vařené hrušky a lehkým dotekem sladkých taninů. Polovina vína zrála v dřevěném sudu, což mu dodává hloubku, strukturu a elegantní zakulacení.
Ideální k krémovým pokrmům, pečenému kuřeti, vepřovému masu, těstovinám se smetanovou omáčkou nebo vyzrálejším sýrům.
| Alergeny | oxid siřičitý |
|---|---|
| Alkohol | 11,5 % |
| Bezcukerný extrakt | 19,7 g/l |
| Cukernatost | suché |
| Číslo šarže | 09/22RR |
| Ev. č. jakosti | 42G1-25/30 |
| Kategorie vín | pozdní sběr |
| Kyseliny | 5,3 g/l |
| Obec | Bořetice |
| Obsah lahve | 0,75 l |
| Ročník | 2022 |
| Vinařská oblast | Morava |
| Vinařská podoblast | Velkopavlovická |
| Zbytkový cukr | 4,8 g/l |










