BIO Merlot 2023
BIO Merlot 2023
Víno granátové barvy s jemnou vůní přezrálého černého rybízu, doplněnou o tóny černých třešní, švestek a ostružin. V pozadí se objevuje i jemný náznak tabákového listu, kávy a čokolády.
Chuť je plná, vláčná a sametově hebká, s dlouhou dochutí. Díky dlouhé maceraci získává víno svou hloubku, strukturu a bohatý charakter.
Hodí se k červeným masům, steakům, grilovaným pokrmům, zvěřině nebo vyzrálým sýrům.
| Alergeny | oxid siřičitý |
|---|---|
| Alkohol | 13,5 % |
| Bezcukerný extrakt | 29,8 g/l |
| Cukernatost | suché |
| Číslo šarže | 51/23 |
| Ev. č. jakosti | 83J1-25/58 |
| Kategorie vín | výběr z hroznů |
| Kyseliny | 5,1 g/l |
| Obec | Bořetice |
| Obsah lahve | 0,75 l |
| Ročník | 2023 |
| Trať | Čtvrtě |
| Vinařská oblast | Morava |
| Vinařská podoblast | Velkopavlovická |
| Zbytkový cukr | 0,4 g/l |










