BIO Rulandské modré 2018
Víno světle rubínové až cihlově červené barvy s jemnou, vrstevnatou vůní hořkých mandlí, ostružin, horkých malin, švestek a černých třešní, doplněnou o lehké tóny máty, fialek a růží.
Chuť je plná, sametově hladká, s uhlazenou kyselinou a velmi jemnou tříslovinou, která vínu dodává hebkost a elegantní, dlouhý projev.
Víno oceněno mnoha nejen zlatými medailemi:












Skvěle se hodí k jemným úpravám masa, houbovým jídlům, těstovinám a středně vyzrálým sýrům.
Tip od vinaře:
Pokud běžně saháte spíše po bílém víně, RM 2018 pro vás může být ideálním vstupem do světa červených.
| Alergeny | oxid siřičitý |
|---|---|
| Alkohol | 15,0 % |
| Bezcukerný extrakt | 37,2 g/l |
| Cukernatost | suché |
| Číslo šarže | 20/18 |
| Ev. č. jakosti | 105E1-18/46 |
| Kategorie vín | výběr z bobulí |
| Kyseliny | 4,9 g/l |
| Obec | Bořetice |
| Obsah lahve | 0,75 l |
| Ročník | 2018 |
| Trať | Terasy |
| Vinařská oblast | Morava |
| Vinařská podoblast | Velkopavlovická |
| Zbytkový cukr | 0,8 g/l |










