BIO Rulandské šedé 2024
Víno se žlutozlatým odleskem a opojnou vůní kvetoucího žita, vosku a medové plástve.
Chuť je plná, hebká a extraktivní, s jemnou zbytkovou sladkostí, která dodává vínu kulatost a vláčnost. V dochuti se rozvíjejí kořenité tóny pomerančové kůry, grapefruitu, meruněk, medu a lehký nádech žitného chleba. Celek působí harmonicky, s dlouhým a příjemným závěrem.
Ideální k jemně kořeněné kuchyni, výraznějším sýrům, paštikám nebo lehkým ovocným dezertům.
| Alergeny | oxid siřičitý |
|---|---|
| Alkohol | 12,0 % |
| Bezcukerný extrakt | 26,7 g/l |
| Cukernatost | polosladké |
| Číslo šarže | 03/24-1 |
| Ev. č. jakosti | 42G1-25/27 |
| Kategorie vín | výběr z hroznů |
| Kyseliny | 6,3 g/l |
| Obec | Bořetice |
| Obsah lahve | 0,75 l |
| Ročník | 2021 |
| Trať | Terasy |
| Vinařská oblast | Morava |
| Vinařská podoblast | Velkopavlovická |
| Zbytkový cukr | 38,3 g/l |










