Bio André klaret 2023
Wino o delikatnych różowych odcieniach z aromatem suszonych owoców i białej brzoskwini, uzupełnionym lekką nutą korzenną.
W smaku pełne i świeże, z nutami agrestu i brzoskwiń. Całość soczysta, lekka i bardzo łatwa do picia.
Czym jest klaret?
Klaret to wino z ciemnych winogron tłoczonych jak wino białe. Winogrona są tłoczone bezpośrednio po zbiorach, bez długiego kontaktu ze skórkami, co nadaje winu jasną barwę z delikatnymi różowymi refleksami, świeżość i lekką owocowość.
Idealne do lekkich dań, sałatek, ryb, drobiu lub jako orzeźwiający aperitif.
| Alergeny | oxid siřičitý |
|---|---|
| Alkohol | 11,5 % |
| Bezcukerný extrakt | 18,2 g/l |
| Cukernatost | polosuché |
| Číslo šarže | 06/23 |
| Ev. č. jakosti | 90O1-24/42 |
| Kategorie vín | pozdní sběr |
| Kyseliny | 6,4 g/l |
| Obec | Bořetice |
| Obsah lahve | 0,75 l |
| Ročník | 2023 |
| Trať | Kraví Hora |
| Vinařská oblast | Morava |
| Vinařská podoblast | Velkopavlovická |
| Zbytkový cukr | 14,6 g/l |










