Bio Blaufränkisch VOC 2018
Wino o rubinowej barwie z delikatnymi fioletowymi refleksami i wyrazistym aromatem, w którym przenikają się nuty jeżyn, powideł śliwkowych i zielonej herbaty, uzupełnione subtelnym trawiastym akcentem.
W smaku korzenne i wyraziste, z wyraźną kwasowością i taninami, które nadają winu strukturę i energię. W finiszu pojawiają się nuty czarnych wiśni, jeżyn, kory wiśni oraz delikatny akcent gorzkiej czekolady.
Idealne do wołowiny, dziczyzny, potraw z grilla oraz bardziej wyrazistych serów.
| Alergeny | oxid siřičitý |
|---|---|
| Alkohol | 12,5 % |
| Bezcukerný extrakt | 27,0 g/l |
| Cukernatost | suché |
| Číslo šarže | 18/18V |
| Ev. č. jakosti | 20MH1/9 |
| Kategorie vín | VOC |
| Kyseliny | 6,0 g/l |
| Obec | Bořetice |
| Obsah lahve | 0,75 l |
| Ročník | 2018 |
| Trať | Terasy |
| Vinařská oblast | Morava |
| Vinařská podoblast | Velkopavlovická |
| Zbytkový cukr | 0,1 g/l |










