Bio Cabernet Sauvignon 2021
Wino o ciemno-granatowej barwie z delikatnym niebieskawym odcieniem i bogatym aromatem czarnej porzeczki, ciemnych wiśni, jeżyn i morwy, uzupełnionym nutami tytoniu i drewna.
W smaku pełne, korzenne i strukturalne, z delikatnymi taninami i długim, intensywnym finiszem. W zakończeniu pojawiają się nuty czarnej porzeczki, tytoniu i gorzkiej czekolady. Dzięki długiej maceracji i dojrzewaniu w dębowej beczce wino zyskuje głębię, siłę i złożony charakter.
Idealne do steków, wołowiny, dziczyzny, potraw z grilla oraz serów dojrzewających.
| Alergeny | oxid siřičitý |
|---|---|
| Alkohol | 13,0 % |
| Bezcukerný extrakt | 33,2 g/l |
| Cukernatost | suché |
| Číslo šarže | 09/21 |
| Ev. č. jakosti | 83J1-25/54 |
| Kategorie vín | výběr z hroznů |
| Kyseliny | 5,4 g/l |
| Obec | Bořetice |
| Obsah lahve | 0,75 l |
| Ročník | 2021 |
| Vinařská oblast | Morava |
| Vinařská podoblast | Velkopavlovická |
| Zbytkový cukr | 0,4 g/l |










