Bio Chardonnay 2024
Wino o żółto-zielonym odcieniu z kremowym aromatem, w którym przenikają się nuty ananasa i delikatna wanilia.
W smaku pełne i harmonijne, z wyraźną kwasowością i lekkim cukrem resztkowym, który nadaje winu krągłości i łatwości odbioru. Dzięki swojej równowadze wino jest bardzo przyjemne i uniwersalne.
Idealne do pieczonego kurczaka, ryb, sosów śmietanowych, makaronów oraz delikatnych serów.
| Alergeny | oxid siřičitý |
|---|---|
| Alkohol | 12,0 % |
| Bezcukerný extrakt | 21,3 g/l |
| Cukernatost | polosuché |
| Číslo šarže | 09/24 |
| Ev. č. jakosti | 65L1-25/25 |
| Kategorie vín | pozdní sběr |
| Kyseliny | 6,2 g/l |
| Obec | Bořetice |
| Obsah lahve | 0,75 l |
| Ročník | 2024 |
| Vinařská oblast | Morava |
| Vinařská podoblast | Velkopavlovická |
| Zbytkový cukr | 8,7 g/l |










