Bio Chardonnay, Pinot Blanc 2020
Wino o barwie białego złota z intensywnym, pełnym aromatem, w którym dominują nuty pieczonej gruszki, pigwy i mango, uzupełnione akcentami suszonego ananasa i miodu akacjowego.
W smaku czyste, pełne i długie, lekko korzenne, z elegancką kwasowością, która utrzymuje równowagę. Na podniebieniu kremowe i aksamitne, z przyjemną głębią.
Idealne do pieczonego kurczaka, wieprzowiny, sosów śmietanowych, makaronów oraz bardziej dojrzewających serów.
| Alergeny | oxid siřičitý |
|---|---|
| Alkohol | 13,5 % |
| Bezcukerný extrakt | 22,1 g/l |
| Cukernatost | suché |
| Číslo šarže | 09/20 |
| Ev. č. jakosti | 77J1-21/29 |
| Kategorie vín | pozdní sběr |
| Kyseliny | 5,1 g/l |
| Obec | Bořetice |
| Obsah lahve | 0,75 l |
| Ročník | 2020 |
| Vinařská oblast | Morava |
| Vinařská podoblast | Velkopavlovická |
| Zbytkový cukr | 0,3 g/l |










