Bio Chardonnay, Pinot Blanc 2022
Wino o złocisto-żółtej barwie z urzekającym, kremowym aromatem, w którym przenikają się cytrusy z delikatnymi nutami wanilii.
W smaku pełne, zbalansowane i lekko korzenne, z nutą gotowanej gruszki i subtelnym akcentem słodkich tanin. Połowa wina dojrzewała w dębowej beczce, co nadaje mu głębię, strukturę i elegancką krągłość.
Idealne do dań kremowych, pieczonego kurczaka, wieprzowiny, makaronów z sosem śmietanowym oraz bardziej dojrzewających serów.
| Alergeny | oxid siřičitý |
|---|---|
| Alkohol | 11,5 % |
| Bezcukerný extrakt | 19,7 g/l |
| Cukernatost | suché |
| Číslo šarže | 09/22RR |
| Ev. č. jakosti | 42G1-25/30 |
| Kategorie vín | pozdní sběr |
| Kyseliny | 5,3 g/l |
| Obec | Bořetice |
| Obsah lahve | 0,75 l |
| Ročník | 2022 |
| Vinařská oblast | Morava |
| Vinařská podoblast | Velkopavlovická |
| Zbytkový cukr | 4,8 g/l |










