Bio Cuvée Túfary 2020
Pełne, bogate cuvée z regionu Modré Hory, dojrzewające w dębowej beczce, dzięki czemu zyskało głębię i strukturę.
Wino o rubinowej barwie z odmian Cabernet Sauvignon, Merlot i Svatovavřinecké. W aromacie pojawiają się nuty śliwek, wiśni i drobnych ciemnych owoców, uzupełnione delikatnymi tonami drewna.
W smaku wyraziste, pełne i korzenne, o solidnej strukturze i długim finiszu, podkreślającym jego siłę i głębię.
Podawanie:
Idealne do steków, dziczyzny oraz wyrazistych dań z grilla.
| Alergeny | oxid siřičitý |
|---|---|
| Alkohol | 12,0 % |
| Bezcukerný extrakt | 28,9 g/l |
| Cukernatost | suché |
| Číslo šarže | 23/20 |
| Ev. č. jakosti | 42G1-23/55 |
| Kategorie vín | pozdní sběr |
| Kyseliny | 5,5 g/l |
| Obec | Bořetice |
| Obsah lahve | 0,75 l |
| Ročník | 2020 |
| Vinařská oblast | Morava |
| Vinařská podoblast | Velkopavlovická |
| Zbytkový cukr | 0,3 g/l |










