Bio Frankovka Blanc de Noirs VOC 2024
Wino o barwie kości słoniowej z delikatnymi różowymi refleksami, powstałe poprzez łagodne tłoczenie całych winogron. W aromacie pojawiają się nuty czarnej porzeczki, malin i owoców leśnych.
W smaku zbalansowane, z przyjemnie zaokrągloną kwasowością, delikatnie słodkim finiszem oraz lekkim mineralnym zakończeniem, które nadaje winu świeżości i wysokiej pijalności.
Idealne do lekkich dań, sałatek, ryb, grillowanych warzyw lub jako orzeźwiające wino na lato.
Czym jest klaret?
Klaret to wino z ciemnych winogron tłoczonych jak wino białe. Winogrona są tłoczone bezpośrednio po zbiorach, bez długiego kontaktu ze skórkami, co nadaje winu jasną barwę z delikatnymi różowymi refleksami, świeżość i lekką owocowość.
| Alergeny | oxid siřičitý |
|---|---|
| Alkohol | 12,5 % |
| Bezcukerný extrakt | 19,6 g/l |
| Cukernatost | suché |
| Číslo šarže | 08/24V |
| Ev. č. jakosti | 25MH-1/1 |
| Kategorie vín | VOC |
| Kyseliny | 7,0 g/l |
| Obec | Bořetice |
| Obsah lahve | 0,75 l |
| Ročník | 2024 |
| Trať | Terasy |
| Vinařská oblast | Morava |
| Vinařská podoblast | Velkopavlovická |
| Zbytkový cukr | 6,5 g/l |










