Bio Gewürztraminer 2023
Delikatne wino o złocisto-żółtej barwie z pikantnym, korzennym aromatem z nutami róży herbacianej i kandyzowanych owoców. W smaku świeże, mineralne, z cukrem resztkowym. Wino o bardzo bogatym i długim finiszu.
Idealne do aromatycznych i lekko pikantnych potraw, serów dojrzewających oraz deserów.
| Alergeny | oxid siřičitý |
|---|---|
| Alkohol | 14,0 % |
| Bezcukerný extrakt | 25,7 g/l |
| Cukernatost | polosuché |
| Číslo šarže | 04/23 |
| Ev. č. jakosti | 57H1-24/51 |
| Kategorie vín | výběr z hroznů |
| Kyseliny | 6,7 g/l |
| Obec | Bořetice |
| Obsah lahve | 0,75 l |
| Ročník | 2021 |
| Trať | Terasy |
| Vinařská oblast | Morava |
| Vinařská podoblast | Velkopavlovická |
| Zbytkový cukr | 16,4 g/l |










