Bio Pálava 2022
Wino o złocisto-żółtej barwie z intensywnym, korzennym aromatem, w którym przenikają się nuty róży herbacianej i kandyzowanych owoców.
W smaku pełne i wyraziste, z charakterystycznymi nutami muszkatu i wanilii, uzupełnione cukrem resztkowym i delikatną kwasowością, która nadaje winu równowagę i przyjemną pijalność.
Idealne do delikatnych serów, pasztetów oraz lekkich dań z drobiu.
| Alergeny | oxid siřičitý |
|---|---|
| Alkohol | 13,0 % |
| Bezcukerný extrakt | 22,6 g/l |
| Cukernatost | polosuché |
| Číslo šarže | 02/22 |
| Ev. č. jakosti | 87D1-23/47 |
| Kategorie vín | výběr z hroznů |
| Kyseliny | 6,0 g/l |
| Obec | Bořetice |
| Obsah lahve | 0,75 l |
| Ročník | 2022 |
| Trať | Čtvrtě |
| Vinařská oblast | Morava |
| Vinařská podoblast | Velkopavlovická |
| Zbytkový cukr | 15,3 g/l |










