Bio Pinot Gris 2024
Wino o złocisto-żółtym odcieniu i urzekającym aromacie kwitnącego żyta, wosku oraz plastra miodu.
W smaku pełne, aksamitne i ekstraktywne, z delikatną słodyczą resztkową, która nadaje winu krągłości i miękkości. W finiszu pojawiają się korzenne nuty skórki pomarańczy, grejpfruta, moreli, miodu oraz lekki akcent chleba żytniego. Całość harmonijna, z długim i przyjemnym zakończeniem.
Idealne do delikatnie przyprawionych potraw, wyrazistych serów, pasztetów oraz lekkich deserów owocowych.
| Alergeny | oxid siřičitý |
|---|---|
| Alkohol | 12,0 % |
| Bezcukerný extrakt | 26,7 g/l |
| Cukernatost | polosladké |
| Číslo šarže | 03/24-1 |
| Ev. č. jakosti | 42G1-25/27 |
| Kategorie vín | výběr z hroznů |
| Kyseliny | 6,3 g/l |
| Obec | Bořetice |
| Obsah lahve | 0,75 l |
| Ročník | 2021 |
| Trať | Terasy |
| Vinařská oblast | Morava |
| Vinařská podoblast | Velkopavlovická |
| Zbytkový cukr | 38,3 g/l |










